PORA NA FILM

by Danka
Danka

Danka

Oto moja filmowa historia. Hasła #WhizTalk widzę z okien pojazdów komunikacji miejskiej, którą podróżuję dość często sama lub z dziećmi i której jestem zresztą wielką fanką.

Jestem także fanką kina, zwłaszcza polskiego. Od lat śledzę Festiwal Filmowy w Gdyni i staram się w nim uczestniczyć tak dużo, jak tylko mogę. We wrześniu zeszłego roku spełniłam swoje marzenie i spędziłam na festiwalu cały jeden dzień. Od pierwszego seansu do ostatniego. To było wspaniałe uczucie.

Jadąc rano autobusem, niezwykle uradowana tym co zaraz miało się zdarzyć, zobaczyłam kolejne intrygujące hasło na budynku PPNT. Nie pamiętam co było napisane, ale wtedy właśnie pomyślałam sobie: teraz czas na mnie, teraz pora na film. Tak powstało moje własne, osobiste hasło. Wysłałam je zaraz potem, aby czym prędzej zainspirować innych mieszkańców Gdyni i okolic do tego, by sami wybrali się do kina.

Hasło pojawiło się na budynku nieco później, bo w styczniu, ale to nic nie szkodzi. Pora na film zawsze jest dobra, szczególnie na inspirujący, uskrzydlający. Co ciekawe, hasło to ukazało się tego dnia, kiedy ja właśnie tworzyłam  noworoczny wpis na moim blogu. Podyktowany był on sercem zaraz po tym, jak obejrzałam piękny film „Boyhood”.

Zarówno seans, jak i fakt, że moje hasło ukazało się w oknach PPNT, dało mi ogromną siłę do działania :) Cieszę się. Dziękuję.