Ty już wiesz, niech wiedzą inni. Podziel się

ORGANIZACJA

Litery są wykonane z białego kartonu. W naszym arsenale jest ponad 125 znaków – minimum po dwie sztuki każdej litery.

Hasła zmieniamy codziennie w każdy dzień roboczy. Hasło piątkowe na ogół zostaje z nami na cały weekend, choć zdarzyło się, że wymienialiśmy hasła okolicznościowe w sobotę lub niedzielę. Były również sytuacje, gdy z powodu braku rąk do pracy jakieś hasło pozostało w naszych oknach dłużej niż jeden dzień.

POMYSŁY

Do dyspozycji mamy 17 znaków ze spacjami. Więc ustawiane hasła przede wszystkim nie mogą być zbyt długie.

Postawiliśmy sobie cel, by żadne z haseł się nie powtórzyło, więc wymyślanie nowych traktujemy jak rozgrzewkę kreatywną i sposób, by powiedzieć to, co właśnie wpadło nam do głowy. Często reagujemy na to, co się dzieje dookoła – pogodę, wydarzenia, święta.

USTAWIANIE

Litery ustawiamy od środka w lustrzanym odbiciu. Przez te 1,5 roku nie obyło się bez drobnych błędów. Zdarzyło nam się na przykład ustawić odwrotnie literę J w haśle PODARUJ KWIATKA. Kiedyś też zjedliśmy literkę Y w haśle ZMIEŃ PERSPEKTYWĘ.

Największym wyzwaniem było dla nas zorganizowanie stałego miejsca dla całego kompletu liter oraz wypracowanie sposobu, by litery nie przewracały się w oknach – tę rolę spełniają linki, blu tack i taśma klejąca.

Był taki dzień, gdy litery zniknęły z okien. Podczas mycia szyb w weekend firma sprzątająca zdjęła napis. Trafiło wtedy do nas mnóstwo pytań: czy coś się stało z napisami, czy przerwaliśmy inicjatywę. To uświadomiło nam, że budzimy faktyczne zainteresowanie i mieszkańcy przyzwyczaili się do #WhizTalk.

Czym jest whiztalk?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Poznaj tych, którym się ułożyło

ZOBACZ ICH HISTORIĘ